Alergie

Alergia jest nadmierną, nieprawidłową reakcją układu odpornościowego organizmu na występujące w otoczeniu substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują żadnych oznak uczulenia. Alergeny najprościej można podzielić na wziewne, pokarmowe i kontaktowe. Przyczyną alergii są obciążenia genetyczne, zanieczyszczenie środowiska oraz styl życia. Alergia została zaliczona do chorób cywilizacyjnych, a liczba alergików w naszym społeczeństwie nieustannie wzrasta!

Metoda biorezonansu jest alternatywną metodą leczenia alergii, która koncentruje się na szybkim i efektywnym wygaszeniu jej przyczyn, dając trwały efekt. Za pomocą aparatu BICOM OPTIMA wykonujemy test podstawowy, wziewny oraz pyłkowy. Istnieje również możliwość testowania i odczulania przyniesionych alergenów z otoczenia pacjenta np. kosmetyków, detergentów, pokarmów, sierść zwierząt domowych, tkanin, wykładzin, kurzu domowego.

Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne. Mogą poddać mu się także dzieci poniżej 3 roku życia. Przed wykonaniem testu należy odstawić leki antyhistaminowe i sterydowe (jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych i po konsultacji z lekarzem prowadzącym) i  wapno na okres przynajmniej 1 tygodnia.